پاورپوینت (اسلاید) آشنایی با لنگرهای شغلی شِین

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت (اسلاید) آشنایی با لنگرهای شغلی شِین :

توضیحات کامل :

پاورپوینت آشنایی با لنگرهای شغلی شین در 27 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

پاورپوینت (اسلاید) آشنایی با لنگرهای شغلی شِین
فهرست مطالب

مقدمه

درک این نظریه

هشت لنگر شین

تکنیکی/کارکردی یا وظیفه‌ای

مدیریتی عمومی

خودمختاری/استقلال

امنیت/ثبات

خلاقیت کارآفرینانه

خدمت‌رسانی/ جان‌فشانی برای یک آرمان

چالش خالص

سبک زندگی

چگونه از این ابزار استفاده کنیم

 

بخشی از متن

مقدمه

در گذشته وقتی شغلی را انتخاب می‌کردید, تا زمان بازنشستگی در همان شغل باقی می‌ماندید. حالا دیگر آن روزها به سر آمده‌اند: مفهوم استخدام برای تمام عمر با (یک عمر دارای شرایط استخدام بودن), عوض شده است. این یعنی دیگر نمی‌توانید برای نگه داشتن شغل خود به کارفرمایتان تکیه کنید, بلکه این فقط خودِ شمایید که مسئول پیشرفت و توسعه‌ی شغل‌تان هستید.

مدیریت شغلی و برنامه‌ریزی برای آن تبدیل به یک چالش شده است. برای اینکه از کاری که بر عهده دارید راضی باشید, باید فعالیت‌های توسعه‌ی شغلی‌تان را بر طبق مواردی که انتظار دارید, تنظیم کنید.

پیشرفت شغلی دیگر فقط به معنای به دست آوردن مهارت‌ها و دانشی که برای طی کردن پله‌های ترقی درون سازمان‌تان به آنها نیاز دارید, نیست. امروزه پیشرفت شغلی یعنی بدون توجه به اینکه برای چه کسی یا چه سازمانی یا صنعتی کار می‌کنید, انعطاف‌پذیر باشید و مهارت‌های خود را ارزیابی کرده و گسترش دهید, با این هدف که برای یک مدت طولانی قابلیت استخدام شدن در مشاغل جدید را داشته باشید یا در سِمَت فعلی خود بهترین باشید.

برای دستیابی به این سطح از انعطاف‌پذیری, باید درک درستی از اینکه که هستید و از کارتان چه می‌خواهید داشته باشید. همه‌ی افراد به یک شکل انگیزه پیدا نمی‌کنند و بلندپروازی‌های ما با هم بسیار متفاوت هستند. بعضی از افراد از طریق خلاقیت و نوآوری رشد می‌کنند و بعضی‌ها تداوم و ثبات را ترجیح می‌دهند. ممکن است چالش و تغییرات مداوم برای بعضی‌ها مهم باشد, در حالی که برای عده‌ای دیگر ایجاد تعادل در زندگی و کار اهمیت بیشتری داشته باشد.

بنابراین, برای اینکه بتوانید شغل خود را به درستی مدیریت کنید, باید بدانید از انجام چه کاری بیشترین لذت را می‌برید. باید بدانید کدام یک از خصوصیات درونی‌ِ کار, آن را برای شما لذت‌بخش, جالب و مهیج می‌کنند.

(ادگار شِین) (Edgar Schein), متخصص در زمینه‌ی روانشناسیِ سازمانی و پویاییِ شغلی, برای اینکه به افراد در پاسخ دادن به این پرسش کمک کند, هشت لنگر شغلی را تعریف کرده است.

و ...

لینک کمکی